Wirusowe zapalenie wątroby typu B – objawy

Tylko niektóre osoby z wirusowym zapaleniem wątroby typu B mają objawy, które zwykle pojawiają się 2 lub 3 miesiące po ekspozycji na wirus zapalenia wątroby typu B.

Wiele osób zarażonych w wieku dorosłym nie odczuje żadnych objawów i zwalczy infekcję, nie zdając sobie sprawy, że ją ma.

Ale nadal będą w stanie przekazać wirusa innym, gdy są zarażeni.

Dowiedz się więcej o rozprzestrzenianiu się wirusowego zapalenia wątroby typu B.

Główne objawy zapalenia wątroby typu B.

Objawy zapalenia wątroby typu B mogą obejmować:

Wiele z tych objawów można pomylić z bardziej powszechnymi chorobami, takimi jak grypa czy zapalenie żołądka i jelit .

Jak długo utrzymują się objawy zapalenia wątroby typu B?

Wirusowe zapalenie wątroby typu B u dorosłych zwykle mija w ciągu 1 do 3 miesięcy. Nazywa się to ostrym zapaleniem wątroby typu B i rzadko powoduje poważne problemy.

Czasami infekcja może trwać 6 miesięcy lub dłużej. Jest to znane jako przewlekłe zapalenie wątroby typu B.

Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B dotyka głównie niemowlęta i małe dzieci zarażone wirusem zapalenia wątroby typu B. Jest znacznie mniej powszechne u osób, które zarażają się później w dzieciństwie lub w wieku dorosłym.

Objawy przewlekłego zapalenia wątroby typu B są zwykle dość łagodne i mogą pojawiać się i znikać. Niektórzy ludzie mogą nie mieć żadnych zauważalnych objawów.

Ale bez leczenia osoby z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B mogą mieć problemy, takie jak blizny wątroby (marskość) .

Przeczytaj więcej o leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu B i powikłaniach związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu B.