IVF – Wsparcie

Zapłodnienie in vitro może być wyczerpujące emocjonalnie i fizycznie, ale w razie potrzeby dostępna jest pomoc i wsparcie.

Twoja klinika leczenia bezpłodności zaoferuje Ci możliwość porozmawiania z doradcą i może się przydać dołączenie do grupy wsparcia niepłodności lub forum online w celu uzyskania wsparcia.

Poradnictwo

National Institute for Health and Care Excellence (NICE) zaleca, aby doradztwo było oferowane przed, w trakcie i po leczeniu IVF, niezależnie od wyniku.

Zalecają doradztwo przez osobę, która nie jest bezpośrednio zaangażowana w leczenie problemów z płodnością pary.

Poradnictwo to rodzaj terapii rozmową, która pozwala osobie porozmawiać o swoich problemach i uczuciach w poufnym i godnym zaufania środowisku.

Może pomóc parom zrozumieć konsekwencje leczenia i zaoferować wsparcie w krytycznym momencie, na przykład gdy cykl IVF się nie powiódł.

Przeczytaj więcej o korzyściach płynących z poradnictwa i o tym, jak uzyskać do niego dostęp na stronie internetowej Human Fertilization and Embryology Authority (HFEA).

Nieudane leczenie IVF

W wielu przypadkach leczenie IVF kończy się niepowodzeniem. W takich okolicznościach dobrze jest poczekać kilka miesięcy, zanim pomyślisz o ponownej próbie.

Pozwoli to odpocząć od stresu związanego z leczeniem i dać ciału czas na regenerację.

Ta przerwa może dać ci szansę porozmawiania z kliniką o przyczynach niepowodzenia in vitro, porozmawiania z partnerem o tym, jak oboje się czujecie, i rozważenia dalszych możliwości.

Pomocne może być rozmawianie z innymi osobami, które przeszły IVF. Pomocna może być grupa wsparcia lub forum internetowe, takie jak społeczność HealthUnlocked IVF .

Przeczytaj porady, co zrobić, gdy leczenie niepłodności nie powiedzie się na stronie internetowej HFEA.

Przystosowanie się do rodzicielstwa

Niektóre pary, które z powodzeniem założyły rodzinę z zapłodnieniem in vitro, mogą mieć trudności z przystosowaniem się do nowego życia.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc do pracowników służby zdrowia (takich jak konsultant ds. Płodności, lekarz rodzinny, położna lub pielęgniarka środowiskowa).

Przeczytaj więcej o usługach i wsparciu dla rodziców .

Kontakt z grupą wsparcia płodności i rozmowa z innymi, którzy potrafią wczuć się w twoje doświadczenia, może być również pomocna.

Fertility Network UK i Fertility Friends prowadzą fora internetowe, na których można znaleźć inne osoby, które miały do czynienia z tymi samymi problemami.