Po operacji (operacji) – w dniu

Twój list przyjęty ze szpitala zawiera datę i godzinę operacji oraz godzinę, o której musisz przybyć.

Powinien również zawierać informację, na którym oddziale lub oddziale będziesz przebywać, numer kontaktowy szpitala lub oddziału oraz imię i nazwisko konsultanta, który będzie się tobą opiekował.

Po przyjeździe zostaniesz powitany przez członka personelu, który wyjaśni Ci procedury i wręczy Ci bransoletkę identyfikacyjną, którą będziesz nosić podczas pobytu w szpitalu.

Podczas pobytu w szpitalu kilka osób może ci zadawać te same pytania. Jest to rutynowe i zapewnia, że prawidłowe informacje o Tobie są sprawdzane i dostępne na każdym etapie leczenia.

Możesz zadać własne pytania, takie jak:

 • Co dzieje się przed operacją?
 • Dlaczego muszę nosić pończochy chirurgiczne?
 • Jak będę się czuł po operacji?
 • Jak długo utrzymają się efekty znieczulenia?
 • Jak będę radził sobie z bólem po operacji?
 • Co powinienem zrobić i komu powiedzieć, jeśli boli?
 • Jakie są ustalenia dotyczące zwiedzania?
 • Czy po operacji wrócę na ten sam oddział?
 • Kiedy zobaczę konsultanta?
 • Kiedy mogę spodziewać się powrotu do domu po operacji?
 • Kiedy dowiem się o jakichkolwiek wynikach pobranych próbek?

Lek

Przed zabiegiem zażyj wszystkie leki, które zalecił lekarz Ale jeśli zwykle zażywasz tabletki lub insulinę na cukrzycę , przed operacją porozmawiaj o tym ze swoim specjalistą jak najszybciej.

Zostaniesz zapytany, czy jesteś uczulony na jakikolwiek lek lub czy ktoś z rodziny miał kiedykolwiek problemy ze środkiem znieczulającym , więc można podjąć odpowiednie środki ostrożności.

goście

Rodzina lub przyjaciele mogą zwykle przebywać z Tobą do momentu wyjścia na salę operacyjną, kiedy to mogą czekać na Ciebie w poczekalni.

Zapoznaj się z polityką szpitala dotyczącą godzin odwiedzin i przeczytaj więcej o odwiedzaniu kogoś w szpitalu .

Tuż przed operacją

Zostaniesz poproszony o rozebranie się i przebranie w szpitalną suknię. Szczegóły operacji zostaną wyjaśnione.

W przypadku wielu operacji do ręki zostanie włożona igła podłączona do kroplówki. Pozwala to na podawanie płynów, pożywienia i leków, gdy jesteś pod narkozą.

Znieczulenie

Otrzymasz znieczulenie, dzięki czemu nie będziesz odczuwać bólu podczas operacji.

Do poważnej operacji potrzebny będzie środek znieczulający ogólny , co oznacza, że będziesz spać przez całą operację. Zostanie ci podany przez zastrzyk lub gaz, który oddychasz przez maskę.

Nie ma potrzeby obawiać się znieczulenia ogólnego: anestezjolog będzie przy Tobie przez cały czas snu, uważnie Cię monitorował i będzie obecny, gdy się obudzisz.

Jeśli nie musisz kłaść się spać, otrzymasz znieczulenie miejscowe. Oznacza to, że będziesz cały czas świadomy, ale nie poczujesz bólu.

Może to być środek znieczulający miejscowo , w którym mały obszar jest znieczulony, lub znieczulenie zewnątrzoponowe , które zmniejsza czucie w dolnych obszarach ciała.