Naprawa przepukliny pępkowej – regeneracja

Zwykle można wrócić do domu tego samego dnia, co po naprawie przepukliny pępkowej.

Ból i dyskomfort bezpośrednio po operacji to normalne zjawisko. Miejscowe znieczulenie , które znieczula okolicę, zostanie wstrzyknięte przed zakończeniem operacji w celu zmniejszenia bólu. Zapewnione zostaną również środki przeciwbólowe.

Twoje dziecko może być senne lub dużo płakać i wymagać dodatkowej uwagi po operacji. Jest to normalne i minie.

Większość dorosłych i dzieci może wrócić do domu kilka godzin po zabiegu, gdy mają coś do jedzenia i picia.

Nocleg w szpitalu jest zwykle zalecany tylko osobom z innymi problemami zdrowotnymi lub osobom, które regularnie wymiotują i nie są w stanie utrzymać jedzenia i picia.

Wizyta kontrolna

Przed wypisaniem ze szpitala zostaniesz poinformowany, czy Ty lub Twoje dziecko potrzebujecie wizyty kontrolnej.

Jeśli konieczne jest spotkanie, otrzymasz pocztą list potwierdzający szczegóły dotyczące daty i godziny.

W domu

Podczas powrotu do zdrowia w domu możesz mieć siniaki i tkliwość wokół rany. Jest to normalne i zwykle ustępuje w ciągu około tygodnia. Jednak obrzęk może nie ustąpić przez kilka tygodni.

Personel szpitala doradzi, jak zażywać środki przeciwbólowe, aby złagodzić dyskomfort. Możesz podać dziecku środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol i ibuprofen . Dzieciom poniżej 16 roku życia nie wolno podawać aspiryny .

Noszenie luźnej odzieży może pomóc zmniejszyć dyskomfort dziecka, ale powinno móc normalnie nosić spodnie lub spódnicę.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, które otrzymałeś przed opuszczeniem szpitala, dotyczących higieny, pielęgnacji rany i kąpieli.

Nacisk na toaletę z powodu zaparć może powodować ból wokół rany. Picie dużej ilości płynów i spożywanie dużej ilości warzyw, owoców i pokarmów bogatych w błonnik, takich jak brązowy ryż, pełnoziarnisty chleb i makaron, może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia.

Zajęcia

Twój zespół chirurgiczny będzie w stanie dać Ci dobre wyobrażenie o tym, jak długo trwa rekonwalescencja po operacji.

Jeśli operacja została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym , może to przez krótki czas wpłynąć na koordynację i rozumowanie. Dlatego dorośli powinni unikać picia alkoholu, obsługiwania maszyn lub podpisywania dokumentów prawnych przez co najmniej 48 godzin po zabiegu.

Normalne czynności można stopniowo powracać z czasem, aż można je wykonywać bez odczuwania bólu. Większość ludzi jest w stanie wykonywać lekkie czynności po 1 lub 2 tygodniach.

Delikatne ćwiczenia, takie jak chodzenie, mogą pomóc w procesie gojenia. Należy unikać podnoszenia ciężarów i forsownych ćwiczeń przez około 4 do 6 tygodni.

Praca i szkoła

Najlepiej jest trzymać dziecko poza szkołą przez około tydzień, aby dać mu czas na regenerację po znieczuleniu i operacji. Powinny być zwolnione z zajęć sportowych i gier przez co najmniej 2 tygodnie po powrocie do szkoły. Sportów kontaktowych należy unikać przez 6 do 8 tygodni.

Dorośli, którzy mają operację, powinni móc wrócić do pracy po tygodniu lub dwóch, chociaż możesz potrzebować więcej czasu wolnego, jeśli praca wymaga pracy fizycznej.

Napędowy

Zwykle zaleca się unikanie jazdy, dopóki nie będziesz mógł zrobić awaryjnego zatrzymania bez odczuwania bólu lub dyskomfortu – możesz to ćwiczyć bez uruchamiania samochodu.

Zwykle minie co najmniej 1 lub 2 tygodnie po operacji, zanim osiągniesz ten punkt.

Zazwyczaj zaleca się skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową przed ponownym rozpoczęciem jazdy.

Kiedy uzyskać poradę medyczną

Zadzwoń do swojego chirurga lub lekarza rodzinnego, jeśli po operacji przepukliny pępkowej wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

  • utrzymująca się gorączka powyżej 38 ° C
  • krwawienie
  • zwiększony obrzęk lub ból brzucha
  • ból, którego nie łagodzą środki przeciwbólowe
  • uporczywe nudności lub wymioty
  • dreszcze
  • uporczywy kaszel lub duszność
  • narastające zaczerwienienie wokół nacięć
  • trudności w oddawaniu moczu