Naprawa przepukliny udowej – powrót do zdrowia

Powinieneś móc wrócić do domu w dniu operacji lub następnego dnia. Poproś osobę dorosłą, aby zabrała Cię do domu samochodem lub taksówką i postępuj zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez szpital.

Po operacji pachwina będzie obolała i niewygodna. Otrzymasz środki przeciwbólowe, które pomogą złagodzić ten dyskomfort.

Dbanie o siebie

Osoba dorosła musi pozostać przy Tobie przez pierwsze 24 godziny po operacji, na wypadek jakichkolwiek problemów.

Jeśli nadal odczuwasz ból po powrocie do domu, kontynuuj przyjmowanie środków przeciwbólowych zgodnie z zaleceniami szpitala. Delikatny nacisk na ranę ręką lub małą poduszką może sprawić, że kaszel, kichanie i poruszanie się między siedzeniem a staniem będzie wygodniejsze.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami pielęgniarki dotyczącymi pielęgnacji rany, higieny i kąpieli.

Nacisk na toaletę z powodu zaparć może powodować ból wokół rany. Możesz zmniejszyć ryzyko zaparć, pijąc dużo płynów i jedząc dużo warzyw, owoców i pokarmów bogatych w błonnik, takich jak brązowy ryż, pełnoziarnisty chleb i makaron. Pomocny może być również łagodny środek przeczyszczający dostępny bez recepty.

Zajęcia

Jeśli operacja została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym (co powoduje zasypianie podczas operacji) , przez krótki czas może to wpłynąć na koordynację i rozumowanie. Unikaj picia alkoholu, obsługiwania maszyn lub podpisywania dokumentów prawnych przez 24 do 48 godzin po jakiejkolwiek operacji ze znieczuleniem ogólnym.

Z biegiem czasu możesz stopniowo powracać do swoich normalnych zajęć, gdy tylko będziesz w stanie je wykonywać bez odczuwania bólu.

Większość ludzi jest w stanie wykonywać lekkie czynności, takie jak zakupy, po 1 lub 2 tygodniach. Powinieneś także móc wrócić do pracy po 2 lub 3 tygodniach, chociaż możesz potrzebować więcej czasu wolnego, jeśli praca wymaga pracy fizycznej.

Delikatne ćwiczenia, takie jak chodzenie, mogą wspomóc proces gojenia, ale należy unikać podnoszenia ciężarów i forsownych ćwiczeń przez około 4 do 6 tygodni.

Na początku seks może być bolesny lub niewygodny, ale zwykle jest dobrze uprawiać seks, kiedy masz na to ochotę.

Napędowy

Porozmawiaj z lekarzem zajmującym się Twoją opieką, aby uzyskać poradę dotyczącą tego, kiedy możesz prowadzić samochód. Zwykle zaleca się unikanie prowadzenia pojazdu, dopóki nie będziesz w stanie wykonać awaryjnego zatrzymania bez odczuwania bólu lub dyskomfortu (możesz to ćwiczyć bez uruchamiania samochodu).

Zwykle minie 1 lub 2 tygodnie, zanim osiągniesz ten punkt po operacji dziurki od klucza, chociaż po operacji otwartej może to potrwać dłużej.

Zwykle przed ponownym rozpoczęciem jazdy zalecamy skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową.

Kiedy wezwać lekarza

Zadzwoń do swojego chirurga, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

  • utrzymująca się gorączka powyżej 38 ° C
  • uporczywe lub obfite krwawienie
  • zwiększony obrzęk lub ból brzucha
  • ból, którego nie łagodzą środki przeciwbólowe
  • uporczywe nudności lub wymioty
  • dreszcze
  • uporczywy kaszel lub duszność
  • narastające zaczerwienienie otaczające twoje nacięcia
  • trudności w oddawaniu moczu