Martwe narodziny – przyczyny

Duży odsetek martwych urodzeń zdarza się u zdrowych dzieci, a ich przyczyny często nie można wyjaśnić. Ale są pewne przyczyny, o których wiemy.

Powikłania z łożyskiem

Wiele martwych urodzeń wiąże się z powikłaniami związanymi z łożyskiem. Łożysko jest narządem łączącym ukrwienie dziecka z krwią matki i odżywiającym dziecko w łonie matki.

Jeśli wystąpiły problemy z łożyskiem, martwe dzieci rodzą się zwykle doskonale uformowane, chociaż często są małe.

Mamy nadzieję, że dzięki dokładniejszym badaniom możliwe będzie lepsze poznanie przyczyn łożyskowych, co doprowadzi do lepszego wykrywania i lepszej opieki nad tymi dziećmi.

Inne przyczyny urodzenia martwego dziecka

Inne stany, które mogą powodować lub mogą być związane z urodzeniem martwego dziecka, obejmują:

Infekcje

Zwykle będzie to infekcja bakteryjna, która przenosi się z pochwy do macicy (macicy). Bakterie te obejmują paciorkowce grupy B , E. coli , klebsiella, enterococcus, Haemophilus influenza, chlamydie i mykoplazmę lub ureaplasma.

Niektórym infekcjom bakteryjnym, takim jak chlamydie i mykoplazma lub ureaplasma, które są infekcjami przenoszonymi drogą płciową , można zapobiec, stosując prezerwatywy podczas stosunku.

Inne infekcje, które mogą powodować martwe urodzenia, obejmują:

Zwiększone ryzyko

Istnieje również wiele rzeczy, które mogą zwiększać ryzyko urodzenia martwego dziecka, w tym:

Rozwój Twojego dziecka

Twoja położna sprawdzi wzrost i samopoczucie dziecka podczas każdej wizyty przedporodowej i wykreśli wzrost dziecka na wykresie.

Każde dziecko jest inne i powinno urosnąć do normalnych rozmiarów. Niektóre dzieci są z natury małe, ale wszystkie dzieci powinny równomiernie rosnąć przez cały okres ciąży.

Jeśli dziecko jest mniejsze niż oczekiwano lub jego wzorzec wzrostu zanika w miarę kontynuacji ciąży, może to być spowodowane nieprawidłowym działaniem łożyska. Zwiększa to ryzyko urodzenia martwego dziecka.

Problemy z rozwojem dziecka należy wykrywać podczas wizyt przedporodowych.

Ruchy Twojego dziecka

Ważne jest, aby być świadomym ruchów dziecka i wiedzieć, co jest normalne dla Twojego dziecka.

Jeśli zauważysz spowolnienie lub zatrzymanie ruchów dziecka, natychmiast poinformuj o tym swoją położną. Nie czekaj do następnego dnia.

Więcej informacji można znaleźć w artykule Zapobieganie urodzeniom martwego dziecka .