Ból pleców – leczenie

Ból pleców zwykle ustępuje w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Jest kilka rzeczy, które możesz w międzyczasie spróbować złagodzić ból.

Istnieją również specjalistyczne zabiegi, które mogą być zalecane, jeśli uważa się, że proste środki nie są skuteczne same w sobie.

Jeśli ból nie ustępuje pomimo wypróbowania prostych metod leczenia, udaj się do lekarza rodzinnego lub fizjoterapeuty .

Zabiegi, które możesz wypróbować

Pozostań aktywny

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest ciągłe poruszanie się i kontynuowanie normalnych czynności tak często, jak to możliwe.

Kiedyś sądzono, że odpoczynek w łóżku pomoże ci wyzdrowieć po uszkodzonych plecach, ale teraz wiadomo, że osoby, które pozostają aktywne, prawdopodobnie szybciej dojdą do siebie.

Na początku może to być trudne, ale nie zniechęcaj się – ból powinien w końcu zacząć się zmniejszać. Rozważ zażywanie środków przeciwbólowych, jeśli ból nie pozwala Ci normalnie funkcjonować.

Nie musisz czekać, aż będziesz całkowicie bezbolesny przed powrotem do pracy. Powrót do pracy pomoże Ci wrócić do normalnego schematu aktywności i może odwrócić uwagę od bólu.

Ćwiczenia i rozciąganie pleców

Proste ćwiczenia i rozciąganie pleców często pomagają zmniejszyć ból pleców. Można to robić w domu tak często, jak potrzebujesz.

Aby uzyskać informacje na temat ćwiczeń i rozciągania, które mogą pomóc, zobacz:

Lekarz rodzinny może udzielić informacji na temat ćwiczeń kręgosłupa, jeśli nie masz pewności, czego spróbować, lub możesz rozważyć wizytę u fizjoterapeuty w celu uzyskania porady. Przeczytaj, jak uzyskać dostęp do fizjoterapii .

Wykonywanie regularnych ćwiczeń wraz z tymi rozciągnięciami może również pomóc w utrzymaniu silnych i zdrowych pleców. Popularne są zajęcia takie jak spacery , pływanie , joga i pilates .